Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Zumba – Yüzyılın Dans Sporu…

Zumba

Zumba

Zumba dansı, Jennifer Lopez’in de aerobik eğitmeni olan Beto Perez’ in 1990’lı yıllarda her zaman kullandığı müzik CD’sini unutup derste kendisi için hazırladığı Salsa ve Merengue CD’sini kullanmasıyla başladı. Zumba Fitness adı ile anılmasına sebep olan bu rastlantı sonucu aerobik figürler hareketli ezgilerle yapılarak bu dans çeşidine isim verdiler ve “Zumba Dansı” doğmuş oldu.

Perez buna Kolombiya dilinde arı gibi vızıldamak veya hızlı hareket anlamına gelen “Zumba” diyor. Günümüzde yaklaşık 45 ülkede, 4 milyona yakın insan tarafından uygulanan bu dal aynı zamanda kadınların kilo vermesine yardımcı oluyor.

Zumba yapmak hem eğlenceli hem kolay…

Zumba Dansı

Zumba Dansı

Fitness trendleri içerisinde pilatesi dahi sollayan bu dansı mutlaka duymuşsunuzdur. Kolay ve eğlenceli bir programa sahip olmasından dolayı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popülerdir. Neredeyse her spor salonu ya da dans kursunda Zumba dersi verilmektedir.

Latin müzikleri eşliğinde, gene latin adımları kullanılarak yapılan zumba fitness’ta kendinizi müziğin ritmine kaptırıp zayıflamanız temel amaçtır. Klasik step ve egzersiz hareketlerini bir kenara bırakıp, eğlenerek diri ve fit bir vücuda sahip olmak zumba kursu ile artık çok daha kolay ve keyifli olacaktır.


Zumba Videoları 1

Zumba Videoları 2

Zumba neye yarar?

Zumba Dans

Zumba Dans

Dans etmenin kişiye birden çok yararı var. Ruhsal ve bedensel bütünlüğüne en çok katkısı olan dallardan biri olması nedeniyle Zumba kursu da gün geçtikçe yayılıyor.

En önemli faydaları:

  • Günlük hayatın stresinden uzaklaştırır.
  • Kendinizi daha dinamik ve enerjik hissetmenizi sağlar.
  • Sıkılmadan, eğlenceli bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtarır.
  • Daha diri, fit ve şekilli bir vücuda sahip olmanızı sağlar.
  • Sosyal çevreniz genişler ve yeni arkadaşlar edinme fırsatınız olur.

Zumba Kıyafetleri

Zumba İle Zayıfla

Zumba İle Zayıfla

Dilediğiniz an hareketli bir müzik eşliğinde, rahat ettiğiniz herhangi bir kıyafetle yapabilirsiniz.

Ancak esasen:

  • Kendinizi hafif ve özgür hissedeceğini bol pantolon, eşofman ya da taytlar
  • Rahat, askılı tişörtler
  • Terlemeyi önleyen, temiz spor ayakkabılar
  • Saç bandı
  • Bileklikler ve saç bantları

Zumba Videoları 3

Zumba Videoları 4
Yürüyebiliyorsanız Dans Edebilirsiniz!

Yürüyebiliyorsanız Dans Edebilirsiniz!

Zumba kursu ücretleri ne kadardır?

Zumba kursları diğer dans türleri gibi grup şeklinde olarak yapılır ancak sadece haftada 1 gün değildir. Haftada 1 günlük 2 günlük ve 3 günlük hatta bazı kurslarda 3 ay sınırsız gibi paketler mevcuttur. Yapmanız gereken hangi paketi istediğinizi seçmektir. Başlangıç için eğer daha önce hiç spor yapmadıysanız 3 gün ya da 3 ay sınırsız ağır gelebilir. 1 gün seçmenizde çok yetersiz kalabilir. En ideali 2 günlük paket ile başlamak ardından da 3 güne ya da vaktinize bağlı olarak 3 ay sınırsıza geçmektir. Zumba dersi ücretleri hsettiğimiz paketlere göre ve kurslara göre değişmektedir.

Size en yakın Zumba kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Salsa Merengue Street Jazz Hip-Hop Oryantal

Yorum Yaz