Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Yoga – Bir Meditasyon Harikası…

Yoga

Yoga

Peki insan yaşamın kendi üzerinde yarattığı gerginlikten sağlıklı bir şekilde uzaklaşmak ve kendini korumak için ne tür yollar izlemelidir? Bu noktada en güncel konulardan biri olan YOGA çıkar karşımıza.

Hayatın sunduğu ağır yaşam şartlarının ve gelişen teknolojinin altında kaç kişi gerçekten mutlu olduğunu söyleyebilir? Siz söyleyebiliyorsanız ne mutlu size. Ancak günümüz şartları çoğu kişi için bir baskı, bir sıkıntı ve bunalım getirmektedir. Kişi yaşam şartlarının altında ezildikçe kendine bir çıkar yol arar. Fiziksel çöküntü, ruhsal bunalım, psikolojik sorunlar. Tüm bunları üzerinden atmak için bir avuntuya ihtiyaç duyar. Hatta bazen bu avuntu bir sigara, biraz alkol bazen de uyuşturucu ya da uyku ilaçları olur. Bu durum elbette ki kişinin yıpranmış ruh ve beden sağlığını daha da yıpratır.

Arınmanın Sırrı Yoga'da

Arınmanın Sırrı Yoga’da

Yoga nedir? – Kökeni Hindistan’a dayanan köklü bir yaşam biçimi, Felsefe’dir. Amaç kişinin ruhsal ve bedensel yönden huzur bulmasıdır. Bu da her şeyden evvel kişinin kendini tanıması ile mümkündür. Yoga, kişinin kendini tanıması için en etkili yöntemlerden biridir. Yoga, bir dini inanç değildir. Kişinin kendini derinlemesine tanıması ve bu sayede kendinden hareketle evrenin uyumunu yakalaması mantığını güder. Kişi canlı cansız her şeye derin bir sevgi beslemeyi öğrenir. Bu da onun anlamsız acılarla yıpranmasını engeller.

Yoga Nasıl Yapılır?

Yoga tekniklerine tam olarak hakim olmadan önce doğru duruş ve doğru nefes tekniklerini bilmek gerekir. Öncelikle nefes hiçbir zaman tutulmamalı ve ağızdan değil burundan alınmalıdır. Yüz kasları, gözler ve kulaklar gerilmemelidir. Vücudun bedensel şekli düzgün olmalıdır. Yanlış oturuşlar nefes alış verişini engeller. Her duruş sonrasında kişi sırt üstü uzanıp 10 – 15 dakikalık aralıklarla gevşeme hareketleri yapmalıdır. Tüm hareketler esnasında beden aktif zihin pasif olmalıdır.


Yoga Videoları 1

Yoga Videoları 2
Yoga

Yoga

Yoga Neye Yarar?

Her şeyden evvel kişi doğru nefes tekniklerini öğrendiğinden hayat kalitesi yükselir, sağlığı düzelir. Kalp atışları düzene girer. Dolayısıyla Yoga, kalp krizine karşı bir önlem niteliği taşır. Kan basıncı ve dolaşım sistemi düzenlenir. Sinir sistemi üzerindeki gerginliklerden kurtulduğu için gevşer. Bu da depresyon, panik atak v.b. rahatsızlıkların daha çabuk atlatılmasına yardımcı olur. Kaslar gevşer.

Hamilelikte yapılan yoga, doğru duruş teknikleri ile doğum esnasında olduğu gibi doğum sonrasında anneye büyük fayda sağlar.

Yoga

Yoga

Yoga Kurs Ücretleri

Yoga kurs fiyatları Yoga kursu ile olan paket anlaşmanıza göre belirlenir. 1 ders’ten 10 derse 1 yıllıktan 2 yıllığa kadar farklı seviyelerde paket fiyatlandırmalar vardır. Amaç size en yararlı sıklıkta ve miktarda yoga kursu almanızdır. Bunun içinde iyi ve kaliteli bir yoga kursu bulup öncelikle bir profesyonelle görüşüp sizin için gerekeni yani ihtiyacı belirleniz gerekmektedir.

Size en yakın Yoga kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Pilates

Yorum Yaz