Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Osman Cengiz

Osman Cengiz

info@osmancengiz.com

http://www.osmancengiz.com/

0 532 325 80 78

“Tango Turco lakabını ona kendi ya da arkadaşları değil Arjantinliler verdi! 2004 Dünya Tango Şampiyonu ve şuan Türkiye’de ve Tango meraklısı iseniz çok şanslısınız. Ondan ders alma şansınız var!”

0

Tiyatro Kafe Milongası
16 Nis

Tiyatro Kafe Milongası

Periyodik Etkinlik
star_normalstar_normalstar_normalstar_normalstar_normal

0532 325 80 78

Sinan paşa mah. Köyiçi cad. Beşiktaş Kültür Merkezi Mistik Pasajı No: 75 Beşiktaş

16 Nisan 2014 - 31 Aralık 2014

21:00 - 01:00

Beşiktaş’ta sanat kokan, en iyi en kaliteli tangocuların buluştuğu, Türkiye’nin en şirin en keyifli en eski dans gecesi mekanında bekleniyorsunuz…

Deniz Yıldızı Milongası
20 Nis

Deniz Yıldızı Milongası

Periyodik Etkinlik
star_normalstar_normalstar_normalstar_normalstar_normal

0532 325 80 78

Caferağa Mah. (Kadıköy-Beşiktaş/Adalar iskelesi üstü) Kadıköy / İSTANBUL

20 Nisan 2014 - 31 Aralık 2014

21:00 - 01:30

Kadıköy’ün en güzel yerinde, en iyi en kaliteli tangocuların buluştuğu bir mekan… En eski tango gecelerinden artık efsaneleşmiş bir tango gecesi…