Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Aydoğan Arkış

Aydoğan Arkış

aydogan@tangogaraj.com

http://www.tangogaraj.com

0 532 583 28 24

“Aydoğan Arkış, Tangonun duayen isimlerindendir. Türkiye'de Tangonun ilk günlerinden beri aktif görev almıştır. 1998'den beri Tango ilgilenmektedir. 2000 yılından beri yaklaşık 8000 kişiye eğitim vermiştir. Eğittikleri arasından 5 asistan kendi okullarını kurmuşlardır.  2004 yılında 1. Uluslararası İstanbul Tango Festivalini düzenlemiştir. O günden bugüne düzenli olarak yapılmakta olan festivale 55 ülkeden dansçı gelmektedir. Festival, Turizm Bakanlığı ve Arjantin Büyükelçiliğinin desteklerini almış ve plaketle onurlandırılmıştır. Her yıl usta dansçıları getirerek Tangoseverlerin gelişimlerine büyük katkılar sağlamıştır. Aydoğan, eğitilmenin sonu olmadığına inanır ve bu nedenler dünyaca ünlü ustalar ile her yıl özel çalışmalar yapar. 2000 yılından beri her hafta düzenli ders vermektedir. Çok kalabalık öğrenci grubuna yarışma birincileri, özel koreografi sınıfları, grup ve özel dersleri yapmaktadır. Ayrıca kurumlara kurumsal bir program (Örneğün Takım Oyunculuğu) çerçevesinde dersler vermektedir. Aydoğan Arkış 30 yıllık Bilgi Teknolojileri Profesyonel hayatı da Tango ile birlikte götürmüştür. Uluslararası şirketlerde Üst düzey yöneticiliklerde bulunan Aydoğan Arkış'ın son görevi PEPSICO bünyesinde Güneydoğu Avrupa Ülkeleri'nin yönetimi olmuştur. Yaklaşık 40 yönetici yetiştirmiştir. Profesyonel hayatında (www.aydoganarkis.com) Değişim Yönetimi, Kariyer ve Başarı Koçluğu ve Bilgi Teknolojileri Üst Düzey Yönetimi tecrübeleri ön plandadır.

0

  • İçerik bulunmuyor.