Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Street Jazz dansı – Yeni neslin dansı…

Street Jazz

Street Jazz

Street Jazz Nedir? – Yakın tarihli bir dans türü olup Hip hop, Funk, R&B veya Jazz danslarının hepsini içeren biraz akademik biraz da sokak dansından içinde barındıran yeni nesil bir dans türüdür.

Street Jazz Nasıl Yapılır? Ne kadar sürede öğrenebilirim?

Bir süre Jazz dans ve bale gibi temel dans eğitimleri aldıysanız oldukça çok etkisini görürsünüz. Neden mi? Çünkü dansın temeli bu iki daldır. Bu türlerin sokak dansı, Hiphop ve türevleriyle birleşimi Street Jazz’dir. Eğer bu temelli iseniz 2-3 ay içinde belli bir aşamaya gelebilirsiniz. Aynı şekilde tam tersi olarak Hiphop temelli iseniz de aynı şekilde 2-3 ay içinde belli bir aşamaya gelebilirsiniz.

Hiç bir alt yapınız yok ise yine de vazgeçmeyin. Doğru bir dans kursunda Street Jazz dersinizi alın, sabredin ve çalışın isteyin! Hepsi olur. Süresi biraz daha uzayabilir ama 7-8 ay içinde iyi birer Street jazz dansçısı olabilirsiniz.


Street Jazz Videoları – Street Jazz Başlangıç Seviye

Street Jazz Videoları – Profesyonel Street Jazz Gösterisi
Street Jazz Dansı

Street Jazz Dansı

Neden Street Jazz?

Hip hop, Funk, R&B veya Jazz danslarının hepsine meraklıysanız ancak hangisini öğrenmek istediğinize karar veremiyorsanız Street Jazz tam da size göre bir dans…

Street Jazz Kurs Ücretleri

Bir çok dans kursunda Street Jazz sınıfları açılmaktadır. Daha çok genç ve dolayısıyla öğrencilere yönelik olduğu içinde Street Jazz ders ücretleri diğer grup dans kursu fiyatlarına göre daha uygundur.

Size en yakın Street Jazz dans kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Disco Dansı Break Dance Hip-Hop Sirtaki Oryantal

Puan: star_normalstar_normalstar_normalstar_normalstar_normal - Toplam 1 değerlendirme

1 Yorum

 1. Beril
  Beril

  Merhaba.
  Dans konusunda pek iyi değilimdir açıkçası pek dans etmediğim için potansiyelim var mı onu bile tahmin edemiyorum.
  Hiç bir alt yapı sahibi değilim.Fakat dansa olan bir tutkum var ve yapabileceğimi düşünüyorum.
  Aklımda bana uygun olarak Street Jazz’ı görüyorum.17 yaşındayım ve yaşımın verdiği enerjiyle hareketi seviyorum 🙂
  Fiyatları konusunda bilgi almak istiyorum fakat küçük bir bale merakımda var sizce çokmu geç kaldım?
  Yönlendirilirsem çok memnun kalırım, teşekkürler..

  00:00 de 14 Eylül 2014 Cevapla

Yorum Yaz