Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Spor Salonu Mu Dans Mı?

Spor Salonu - Dans

Spor Salonu – Dans

Son dönemlerde dans kursları artık spor salonları kadar ilgi görmektedir. Günün monotonluğundan ve stresinden kurtulabilmek adına farklı sosyal aktivite arayanlar dans kursularına koşuyor. Yoğun iş temposunun yarattığı olumsuz etkiyi koşu bantlarında, bisikletlerde atmak yerine daha eğlenceli olan salsa ve tango yapmak alıyor.

Eğitim esnasında tanışılan yeni insanlar sayesinde kişiler sosyalleşebiliyor ve kendini toplum içinde daha iyi ifade edebilme becerisi kazanabiliyor. Bu hususta düzenlenen aktiviteler ve etkinlikler ile yarışmalar en iyi örneklerdir.

Kalorilerinizi Yakın!

Yapılan araştırmalara göre insanlar spor salonlarını daha sıkıcı buldukları için dans kurslarını tercih ettiklerini söylüyorlar. Kişiler sosyoekonomik durumu ne olursa olsun bütçesine uygun bir eğitim alabiliyor, kişisel becerilerini arttırmayı hedefliyorlar.

Spor salonlarına gidilmesinin en büyük nedenlerinden biri kilo vermektir. Oysaki dans ederek kilo vermek de mümkündür. Bir saatlik çalışma yaklaşık olarak 250 – 300 kalori yakmanızı sağlar. Keyif alarak kilo vermeyi isteyenler sayesinde dans kursları yoğun ilgi görüyor. Bu yöntem sizin için farklı bir eğlence alternatifi haline geldiği noktada hem fit bir vücuda sahip olmuş olacaksınız hem de kişisel becerilerinizi ortaya çıkarmış olacaksınız.

Dans sanatsal bir spordur!

Zayıflamak İçin Hangisini Tercih Etmeliyim?

Zumba Dansı

Dans Ederek Zayıfla

Zayıflamada spor yapmanın etkisi göz ardı edilemez. Spor yaparken yapılan egzersizler ve diyet sayesinde yavaş yavaş veya hızlı bir biçimde kilo verilebilirsiniz. Ancak amacınız sadece kilo vermek değil aynı zamanda yapmaktan zevk alacağınız bir zayıflama yöntemini kullanmaksa sizlere dans etmeyi önerebiliriz.

Dans son yıllarda sadece bir sanatsal aktivite olarak değil aynı zamanda iyi bir zayıflama ve fit bir görüntü kazanma yöntemi olarak da ön plana çıkmaktadır. Günümüzde en büyük zayıflama merkezleri bile salsa, samba, rumba ve swing gibi türlerle zayıflama yöntemini kullanıyor. Böylece insanlar sadece kilo vermiyor aynı zamanda sosyalleşiyor, eğleniyor ve ruhunu dinginleştirebilme imkanı elde ediyor. Yapılacak şey oldukça basit; kendinize en uygun olanını seçip her gün günde 40-50 dakika dans etmek.

Hangisi En Hesaplı?

Zumba İle Zayıfla

Zumba İle Zayıfla

Spor salonlarına üyelikler aylık ve yıllık şeklinde değişim göstermektedir. Buna bağlı olarak süre arttıkça ücretlerde de değişim görülmektedir. Ortalama aylık üyelik ücretleri 150 TL’den başlamaktadır. Ancak aylık ücreti 150 TL olan bir spor salonunun 3 aylığı 450 TL, 6 aylığı 700-750 TL arasında değişim gösterebilir. Genel olarak ekonomik bir dans kursu fiyatı ortalama 100 TL’den başlamaktadır. Seçilen türe göre de fiyatlarda değişim görülmektedir. Her bütçeye uygun seçenekler de mevcut elbette.

Dans ederek kilo vermek oldukça kolay bir yöntemdir. Kolay yoldan ve sağlıklı olarak zayıflamak isteyen herkes bu yolu deneyebilir!

← Kurs seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Kursa giderken yanınızda neler getirmelisiniz? → Dans Forum – En Çok Sorulan Sorular →

Puan: star_normalstar_normalstar_normalstar_normalstar_normal - Toplam 2 değerlendirme

2 Yorumlar

 1. Erdem
  Erdem

  Kesinlikle DANS! Spor salonları artık sıkıcı yerlere dönüştü. Ama dans ederken birşeyler öğrenebiliyorsunuz ve kendinizi geliştiriyorsunuz. Ayrıca kilo vermenin ötesinde farklı avantajlarda yaşıyorsunuz.

  17:20 de 21 Ağustos 2014 Cevapla
 2. Tuğçe Akdeniz
  Tuğçe Akdeniz

  Dans etmek için bahane bulup spor salonlarına gidenleri hiç anlamıyorum. Sadece 50 dakikanı ayırıp çok eğlenceli zaman geçiriyorsunuz. Bu kadarla da bitmiyor. Akşam gittiğiniz mekanlarda hiç tanımadığınız insanlarla dans ediyorsunuz.

  17:22 de 21 Ağustos 2014 Cevapla

Yorum Yaz