Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Serbest Stil Danslar

Street Jazz

Street Jazz

Salon dansları ve sosyal danslar dışında kalan danslara verilen isim olan serbest stil danslar, kişilerin daha kolay öğrenebileceği ve daha rahat hareket edebilecekleri türleri kapsar.

Özellikle gençlerin ilgisini çeken bu türler giysileri, müzikleri ile tam bir akım haline dönüşmüştür. Bol kıyafetleri, R&B müzikleri ile bilinen Break dance, Hip hop müziklerinin kimi zaman ağır kimi zaman hareketli ritimleri ile oluşan hiphop, hareketli ve eğlenceli ezgileri ile müzik türünün de ismi olan Rock’n Roll’un ünü dünyayı sarmıştır. Rock’n Roll’un kralı Elvis Presley, Break dansın en bilinen ismi Snoop Dogg, Hiphop öncüsü Fifty Cent, müzikleri Avrupa ve Amerika’da dansçıların da önderleri olmuşlardır.

Bunun yanında geleneksel Flamenko ve sirtaki de serbest stil danslar içine alabileceğimiz türlerden. Genel olarak listelersek:

Sirtaki

Sirtaki

 • Break dans,
 • Hiphop,
 • Jazz,
 • Düğün Dansları,
 • Rock’n Roll,
 • Sirtaki,
 • Oryantal,
 • Capoeira,
 • Çarliston,
 • Flamenko vb.
Oryantal Dansı

Oryantal Dansı

Modern Ezgilerle Özgürce Dans Edin!

Dilerseniz geleneksel Türk ve Arap kültürünün mirası olan oryantal ile, dilerseniz Amerika kökenli modern çağın Hiphop rüzgarı eşliğinde özgürce dans edebilirsiniz. Serbest stil dansların en büyük avantajı dans severlere kolay ve eğlenceli şekilde dans etmeyi öğretmek. Siz de çevrenizdeki en yakın dans kursu ile iletişime geçerek bu keyifli serüvene başlayabilirsiniz.

← Tüm Dans Türleri Danslar Neden Dans? Size en yakın serbest stil dans kursları

Puan: star_normalstar_normalstar_normalstar_normalstar_normal - Toplam 2 değerlendirme

2 Yorumlar

 1. Ali Atakan
  Ali Atakan

  Serbest dans dedin mi akla direk hip hop gelir. Kuralsız ve eğlenceli… diğer dans türleri de bana zaten çok sıkıcı geliyor. Ancak güzel yapabilmek için yine de kursa gitmek gerek diyorum ben. Bakalım önümüzdeki ay sınıf açılıyormuş merakla bekliyorum.

  08:56 de 25 Ağustos 2014 Cevapla
 2. Ahmet Kural
  Ahmet Kural

  Serbest stil dansların içerisine pek çok dans türü giriyor. Bu dans türünde amaç herhangi bir kurala bağlı olmaksızın hareket etmektir. Bu sebepten dolayı da gençler bu türlerden birini seçiyor. Bende hip hopla başlamıştım bugün pek çok dansı yapabiliyorum. Zaten birini öğrenince diğerlerini de merak ediyorsunuz.

  08:56 de 25 Ağustos 2014 Cevapla

Yorum Yaz