Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Quickstep – Hızlı adımlar…

Quick Step Dansı

Quick Step

Çıkış kaynağı İngiltere olan Quickstep dansı, 1930’larda hızlı ve popüler bir tür olan Fokstrot’un yerini almıştır. Hızlı ve neşeli ritmi, temiz adımlar ve canlı hareketler gerektirir.

Çok fazla hareket çeşidi olduğundan standart dansların yaratıcılığa en açık olanı olarak kabul edilir. Quickstep de foxtrot gibi bir salon dansıdır. Foxtrotun adımları daha eğlenceli daha ritmli daha hızlı halidir de denebilir.

Quickstep dansını öğrenmek zor mudur?

Dönüşler ve zıplamalar içerir, hareketli ve keyiflidir. Üç farklı yaş grubu için değişik tipleri gelişmiştir: genç dansçılar için oldukça neşeli ve hareketli olanı, orta yaşlı olanlar için biraz yavaşlatılmış ve sakinleştirilmiş olanı, ileri yaştakiler içinse seçilmiş koreografilerden oluşan yavaş ve daha az hareketli olanıdır.

1-2 aylık süreçlerde verimli iyi bir eğitim alırsanız ve siz de biraz çabalarsanız iyi birer Quickstep dansçısı olabilirsiniz. Kendinizi profesyonel platforma taşımanız ise hem çabanıza hem de kişisel olarak Quickstep dansına olan yatkınlığınıza bağlıdır.


Quickstep Videoları – Quickstep Başlangıç Seviye
Quick Step

Quick Step Dansı

Quickstep dansı nasıl yapılır?

Foxtrot’un temelini oluşturan Quickstep öğretilirken öncelikle tempolu yürüyüş ve duruş hareketleri, kıvraklık ve akıcılık gibi dansın temel kavramları öğretilir.

Uygulamalı Quickstep derslerinde eğitimler kapsamında birebir özel ders programlarınında oluşturulabildiği Quickstep kurslarında yumuşak hareketler ve tırıs hareketler ile dansın tüm teknikleri öğretilmektedir. Partnerlerle bir bütün olmayı gerektiren dansta ayak hareketlerine önem verilmektedir. En bilinen ve eğlenceli hareketi, beraber yapılan yol kat etmeli, kaba tabirle seke seke ilerleme hareketidir.

Ödediğiniz kurs ücreti ve aldığınız deneyim kıyaslanamaz…


Quickstep Videoları – Profesyonel Quickstep Gösterisi

Bu dal Türkiye’de de dans kurslarında uzman eğitmenler eşliğinde öğretilebilmektedir. Aylık Quickstep ders ücretleri dans kursları arasında değişmektedir. Bu farklılığı; eğitmen kalitesi, salon ayrıcalıkları, il ve bölge lokasyonu gibi etkenler belirlemektedir.

Quick Step Dans Kıyafetleri

Yürüyebiliyorsanız Dans Edebilirsiniz!

Quickstep dansçısı gibi giyinmek istiyorum.

Rahat kıyafetler yeterlidir ancak sosyal dans ortamlarında kadınlar geniş fırfırlı etekleri ve parlak desenlerden oluşan elbiseleri tercih ederler. Genellikle elbiseye uyumlu topuklu ayakkabılar da giyilir. Kadın kıyafetleri salaş topuzlar ve renkli bilekliklerle süslenebilir. Erkekler ise mecburi olmamak kaydıyla beyaz gömlek üzerine siyah yelek giyerler. Tarzı tamamlayacak siyah pantolonlar ve siyah ayakkabılara beyaz çoraplar eşlik etmektedir. Frapan bir görünüm oluşturmayı uygun gören dansta erkekler kravat takabilmektedir.

Size en yakın Quick Step dans kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Jive Foxtrot Lindy Hop Çarliston Rock n Roll

Yorum Yaz