Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Özel Dans Dersi Almam Gerekir Mi?

Özel Dans Dersi

Özel Dans Dersi

Dans kursuna gitmeden önce grup çalışması içinde mi yoksa bire bir eğitim mi almak istediğinize karar vermelisiniz. Bunun nedeni hiç keşfedemediğiniz güvensizlik ya da grup içerisinde kendini rahat hissetmeme özelliklerinizin ortaya çıkabilir olmasıdır.

Siz farkına varsanız da varmasanız da hepimiz yabancı bir ortamda kendimizi rahat hissedemeyebiliriz. Kalabalıklar bizi gerebilir ve kendimizi ifade edemeyebiliriz. Dans kursları da 8 – 10 kişilik hatta 15 kişilik sınıflarda eğitimler verdiği için bu ortamlarda sorun yaşamayacağınıza emin olmalısınız. Özel dersler hem bu konuda hem de daha iyi bir eğitim alma hususunda yardımcı olacaktır.

Eğitmen ile daha iyi bir diyalog kurmak, dansın tekniklerini daha iyi benimsemek, hızlı ilerlemek ve kendinizi rahat hissetmek için özel dans dersi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Özel Dersin Avantajları

Özel Ders

Özel Ders

Özel ders almanın oldukça fazla yararı var. Kişiler uygun oldukları saatlerde kendilerine özel eğitimler elde edebilirler. Ayrıca:

  • Eğitmeninizle birebir iletişim kurmanızı sağlar.
  • Bütün ilgi üzerinizde yoğunlaşır.
  • Daha hızlı bir öğrenme süreciniz olur.
  • Kendinizi daha güvende hissedersiniz.
  • Kalabalık topluluklardan hoşlanmıyorsanız özel ders tam size göredir.
  • Ders saatleri iş ve okul durumlarınıza göre belirlenebilir.
  • Eğer profesyonel bir kariyer hedefliyorsanız rakiplerinizden bir adım önde olmak için özel ders alarak eğitimlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Özel Düğün Dansı Dersleri

Düğün dansı öğrenmek isteyen çiftler de ister özel isterlerse grup dersleri alabiliyorlar. Ancak genellikle özel olarak verilen derslerde partnerinizle belirli bir koreografi üzerinden düğün gecenize hazırlanmış oluyorsunuz. Eğitmenler ile gelinlik ve damatlık ile rahat hareket edebileceğiniz figürleri öğreniyorsunuz.

Grup Dans Dersi

Dans kursları iş, arkadaş topluluklarına özel olarak grup dersleri de veriyorlar. Haftanın belirli saatlerinde size ayrılan sınıflarda hem daha samimi hem de daha eğlenceli dersler geçirebiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulamalar ile kur ücretlerinde indirimler de yakalayabilirsiniz.

← Kursa giderken yanınızda neler getirmelisiniz? Kurs seçerken nelere dikkat etmelisiniz? → Dans Forum – En Çok Sorulan Sorular →

Yorum Yaz