Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Neden Dans?

Dans Etmenin Kişisel ve Toplumsal Avantajları

Dans etmeniz için onlarca neden var. Öncelikle kilo vermek isteyenlerin ilk başvurması gereken yol olan dans etmenin sağlığınıza yararı çok fazla. Kalp sağlığından metabolizmayı hızlandırmasına kadar sayılabilecek bu avantajlar sizleri dans etmeye teşvik etmeli. Ayrıca sizi daha sosyal ve eğlenceli kılan bu yöntem ile kişisel gelişiminize katkıda bulunacaksınız. Daha mutlu bir insan olmanın yolu dans etmekten geçiyor!

Dans Ederek Kaç Kilo Verilebilir?

Dans Ederek Kaç Kilo Verilebilir?

Dans etmek tüm vücudu çalıştıran bir hareketlilik hali olduğundan zayıflamaya yardımcı olacaktır. Yapılan dansın şekli ve kişinin metabolizması, ne kadar kilolu olduğu verilecek kilo oranını değiştirebilir. Ancak… Devamını Oku