Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Modern Dans – Müziği türü olmayan Dans…

Modern Dans

Modern Dans

Modern Dans Nedir? dendiğinde en kısa ve net cevabı; 20. yy.’ın ilk başlarında balenin değişmez kurallarına tepki şeklinde gelişen bir dans türüdür. Bu dans, hemen her tür müziğe uydurulabilmektedir. Yeni hareket stilleri yaratmak için diğer dans hareketleriyle birleştirilebilmektedir. Modern dansta amaç, vücudun doğal duruşundan yararlanabilmektir. 2. Dünya savaşının başlarıyla beraber yapılmaya başlanmıştır. O zamanlar sadece bir dans çeşidi olarak görülen modern dans şimdi dinlendiricidir ve her müzik türüne ayak uydurabilmektedir.

Ne kadar sürede öğrenebilirim?

Belli bir süre vermek çok doğru değildir. Kişinin modern dansa başlamadan önce temel tekniklerini aldığı danslar var mı? Varsa neler? Bunlar çok önemlidir. Modern dansın kendine özgü bir müziği ve temel hareketleri aslında yoktur. Bir çok tarz danstan alıntılar olan ve her müziğe uyarlanabilen bir dans türüdür. Bu nedenle sonu yoktur. Süresi yoktur. Hissetmek, fiziksel esneklik, temel duruş tekniklerinin oturması zaman alır ama alt yapınıza ya da çabanıza göre öğrenme süreci tahmin edilemeyecek kadar kısa da sürebilir.

Neden Modern Dans?

Belli sınırlara müziklere hareketlere bağlı kalmadan ruhunu ve vücudunu, çalan ritme ve melodiye teslim etmek! Kulağa nasıl geliyor?!


Modern Dans Videoları – Modern Dans Başlangıç Seviye

Modern Dans Videoları – Profesyonel Modern Dans Gösterisi
Modern Dans

Modern Dans

Modern Dans Nasıl Yapılır?

Modern Dans hareket yelpazesi oldukça geniş olan ve sürekli yeni yaratıcılıklara acık bir dans çeşididir. Eğitim teknikleri açısından birçok dans türünü de destekleyecek ve bu dans türlerinde performansı ve yaratıcılığı arttırabilir bir yapısallığa sahiptir. Modern dans bedenin keşfi, doğru kullanma, kondisyonu ve kas esnekliğinin arttırılması, denge, koordinasyon, ağirlık merkezlerinin kullanılması gibi fiziksel gelişimleri destekleyen bir dans çeşidi olmasının yanı sıra gösteri dünyasında kullanılan özgün bir form olarak gelişim göstermiş önemli bir sanat dalıdır.

Bugün Modern Dans; Modern Dans Toplulukları dışında Dans Tiyatroları, Fiziksel Tiyatrolar, alternatif oyun formları gibi birçok dalda öncelikli sırada kullanılan dans formudur.

Modern dans, balenin 5 klasik pozisyonunu ve zıplama vuruş dönüş kayış tarzı hareketlerini daha da geliştirmiştir. Modern dansçılar beden hareketlerini sınırlamayan rahat kıyafetler kullanmalıdırlar. Klasik bale müziği yerine senfonik olan eserlerden yararlanma cesaretini gösteren modern dansçılar müziğe yaklaşımında gerçekten yaratıcıdırlar.

Dans kurslarında, her yas grubundan katilimciya acik olup, deneme dersi icin randevu almaniz yeterlidir.

Modern Dans Ders Ücretleri

Modern dans dersi ücretleri tahmin edildiği kadar yüksek rakamlarda değildir. Grup dersi olarak verildiğinde doğal olarak daha uygun bir ücrete de verilir. Ancak özel ders olduğunda tabiki de rakam biraz daha artmaktadır.

Size en yakın Modern Dans kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Hip-Hop Break Dance Street Jazz Yoga Pilates

Yorum Yaz