Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Kursa Giderken

Kursa Giderken Bilmeniz Gerekenler

Dans kursları sizlere en iyi hizmeti sunmak için varlar. Deneyimli eğitmenler haftalık ders saatlerinde sizlere seçtiğiniz dansın en ince ayrıntılarını öğretiyor. Ancak kursa giderken bilmeniz gereken önemli hususlar var. Örneğin hangi dansa kaç yaşında başlamanız gerektiği, öğrenme süreleri, özel koreografiler ve profesyonel dansçı olmak isteyenlerin uygulayacağı yöntemler gibi. Hem zihninizi hem de ruhunuzu geliştirecek bu eğlenceli yöntemlere gelin biraz yakından bakın!