Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Kurs Seçerken

Kurs Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hangi dansın eğitimini alacağınıza karar verdiyseniz şimdi sıra kurs seçerken dikkat etmeniz gereken hususlarda. İyi bir dans kursunu tercih etmeniz için sizlere yardımcı olacak rehber yazılarımıza dayanarak ders ücretleri hakkında da bilgi alabilir, düğün gününüzde yapabileceğiniz koreografileri öğrenebilir, yeteneklerinizi nasıl geliştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hepsi bu sayfada!

Spor Salonu Mu Dans Mı?

Spor Salonu Mu Dans Mı?

Son dönemlerde dans kursları artık spor salonları kadar ilgi görmektedir. Günün monotonluğundan ve stresinden kurtulabilmek adına farklı sosyal aktivite arayanlar dans kursularına koşuyor. Yoğun iş temposunun yarattığı… Devamını Oku

Düğünümde Dans Etmek İstiyorum!

Düğün dansı ile kendinizi ayrıcalıklı hissedecek, anılarınızı daha eğlenceli bir hale dönüştüreceksiniz! Düğün gününüz muhtemelen çocukluğunuzdan beri hayalini kurduğunuz en önemli gün. Özellikle genç kızların ilgisini çeken… Devamını Oku