Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Kaçırılan Dersin Telafisi Oluyor Mu?

Dersin Telafisi

Dersin Telafisi

Dans, eğitim süreci içerisinde bazı noktalarda disiplinli ve sabırlı çalışmayı gerektirir. Dans severlerin bu süreçlerde dikkatlerini yüksek tutmaya ve kendilerini motive etmeye ihtiyaçları olabilir. Bu hususta dans kursuna devamlı olarak gitmek ya da dersleri aksatmamak önemlidir.

Ancak aksi durumlarda kaçırılan dersin telafisi mümkün olabilir. Bu da genelde kurstan kursa değişiklik göstermektedir. Dans kursunuzu seçerken bu konu hakkında sizi bilgilendirecek eğitmen veya danışmanlar mutlaka olacaktır. Genellikle kaçırılan dersin telafisi olan dans kurslarında ek saatler ve özel dersler bulunabilir. Öğrenci, eğitmen ya da konuya hakim yardımcı eşliğinde çalışabilir.

Dans Derslerini Aksatmamanın Faydaları

Dans Kursu

Dans Kursu

  • Eğitiminizi aksatmamış olacaksınız. Bu da size başarılı bir süreci getirecek.
  • Günün stresini atabilmeniz için size yardımcı olacaktır.
  • Dersi gruptan arkadaşlarınızla takip edebilme imkanı bulacaksınız.
  • Monoton bir günün ardından dans etmek sizi motive edecektir.
  • Günlük sporunuzu yapmış olacaksınız.
  • Dans disiplininizi arttıracaktır.
  • Günlük hayatınızda daha programlı ve düzenli olacaksınız.
  • Öğrenmeniz gereken figürleri kaçırmamış olacaksınız.
  • Daha çok pratik yapma imkanı bulacaksınız.
  • Eğitmenlerinizle ve sınıf arkadaşlarınızla bağınız kopmamış olacak.

Kaçırdığınız Ders İçin Üzülmeyin!

Kaçırdığınız dersin telafisi yapılmıyorsa evde videolar yardımı ile çalışabilir, dans gecesine katılıp pratik yapılabilir veya bir ayna karşısında öğrendiğiniz figürleri tekrar ederek kendinizi geliştirebilirsiniz.

← Kurs seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Kursa giderken yanınızda neler getirmelisiniz? → Dans Forum – En Çok Sorulan Sorular →

Yorum Yaz