Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Hiphop – Sokakların isyankar asi dansı…

Hip Hop

Hip Hop

Hiphop dansı, 1970’li yıllarda Amerika’da zenciler tarafından oluşturulmuş olan hip hop kültürünün en önemli bileşenini teşkil etmektedir. Bu kültürün doğmasına ve gelişmesine etki eden önemli müzik türleri funk, blues, jazz ve soul gibi müzik türleridir.

Hip hop dansı geliştiği dönemde bir alt kültüre, azınlığa, zencilere ait sokak dansı niteliğinde idi. Bu nedenle, bir anlamda isyanın, başkaldırının görsel ve estetik ifadesi niteliğinde oluşmuştur. Figürler bu doğrultuda hızlı hareketlerden oluşmaktadır. İçinde akrobatik boyutta figürlerde yer almaktadır. Büyük bir kısmı yerle ellerin, kolların ve hatta başın teması ile gerçekleşmektedir.

Müziği ise rap ağırlıklıdır. Gerek hip hop, gerek rap müzik bir eleştirinin, isyanın yoğun ifadesi olarak doğmuş, bu tarz duyguların en etkili sergilenme şeklini teşkil etmişlerdir. Zaman içinde hip hop dansı da, rap müzikte tüm dünyaca kabul edilmişler, her kesimce benimsenmiş ve sevilmişlerdir. Ancak, temellerinde yatan bu isyan, dansın hareketli, hızlı ve zaman zaman akrobatik figürlerinde, müziğin sert ritimlerinde kendini belli etmeye devam etmiştir.


Hiphop Videoları – Hiphop Başlangıç Seviye
Hip Hop Dansı

Hip Hop Dansı

Neden Hiphop?

Özellikle gençler için asilik, isyan olmazsa olmaz bir durumdur. Bu ruh haline en uygun en güzel müzik ve dans Hiphop’tır.

Ne kadar sürede öğrenebilirim?

Daha çok 25 yaş ve altı için olsa da kendini genç hisseden herkes için uygun bir tür olan Hiphop dansını sosyal grup dersleri ile bir çok dans kursundan öğrenebilirsiniz. Yaklaşık olarak 4-6 ay içinde belli bir seviye de hip hop yapabilecek duruma gelebilirsiniz.

Hiphop Dansı Nasıl Yapılır?

Hip hop dansını öğretirken izlenen yol şu şekildedir; her Hiphop dersinde eğitmen öncelikle bütün vücudun ısınmasını sağlayan ısınma egzersizleri yapar ardından da her geçen ders biraz daha zorlaşacak şekilde hareket rutinleri öğretir. Ders sonunda grup hep beraber yapar hale gelir. Amaç vücudun her bölgesini birbirinden bağımsız şekilde kontrol edebilecek seviyeye gelebilmektir.

Hiphop Ders Ücretleri

Hiphop ders ücretleri özellikle öğrencilerin ağırlıkta olduğu gruplar oluştuğu için diğer danslara göre fiyatları biraz daha uygundur. İstenirse özel ders ile de öğrenme süresi kısaltılabilir ancak maliyeti biraz artabilir.


Hiphop Videoları – Profesyonel Hiphop Gösterisi
Yürüyebiliyorsanız Dans Edebilirsiniz!

Yürüyebiliyorsanız Dans Edebilirsiniz!

Hip-Hop Moda

Bu dansı sergileyenler genellikle modern rahat ve bol bir giyim tercih etmektedirler. Kendi vücudunuza birkaç beden büyük pantolon ve sweatshirt modelleriyle şovunuzu daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Aksesuar olarak kullanılan şapkalar uzun zincirli kolyeler, büyük çerçeve gözlükler, göz kamaştırıcı yüzükler tarzınızın en güzel tamamlayıcılarıdır.

Tarzınızdaki en önemli parçalardan biri de ayakkabılardır. Dünyaca ünlü markaların birbirinden güzel ve en iyi tarzlara sahip ayakkabıları koleksiyonundan kendi stilinize en uygun olanı seçin ve dansınızla baş döndürebilirsiniz.

Size en yakın Hip-Hop kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Disco Dansı Break Dance Street Jazz Sirtaki Oryantal

Yorum Yaz