Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Hangi Ünlü Hangi Dansı Yapıyor?

Türkiye’de ve Dünya’da ünlü olupta dans eden bir çok ünlüye rastlayabiliriz. Günümüzde hem şarkıcılar, hem de bir çok filmdeki oyuncular dans kavramına sıcak bakmakta ve uygulamaktadırlar. Birçok filmde dans sahnelerini görebilir bir çok şarkıcının klibinde ya da konserlerinde dans ettiğini görebilirsiniz. İşte size dans eden ünlüler başlığıyla dansa başlama nedeniniz olacak 10 video…

Şimdi dansa başlamaya ne dersiniz? – En Yakın Kurs