Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Düğünümde Dans Etmek İstiyorum!

Düğün Dansı

Düğün Dansı

Düğün dansı ile kendinizi ayrıcalıklı hissedecek, anılarınızı daha eğlenceli bir hale dönüştüreceksiniz!

Düğün gününüz muhtemelen çocukluğunuzdan beri hayalini kurduğunuz en önemli gün. Özellikle genç kızların ilgisini çeken evlilik; gelinlik, saç, makyaj, yemek, müzik dendi mi tam bir şölene dönüşüyor.

Siz de bu özel gününüzün öncesinde uzun bir hazırlık sürecine gireceksiniz. Gelinlik provaları, saç modeli, damatlıktan tutunda mekan seçimine kadar bir çok stresli süreçten geçeceksiniz. Peki o muhteşem gecenin açılış seremonisi olan ilk dans için gerekli hazırlıkları yaptınız mı?

İlk dans geleneği tarih boyunca geçerliliğini sürdürmüş ve bu özel günün en önemli parçalarından biri haline gelmiştir. Zevkinize göre seçtiğiniz hoş bir müzikle geceyi daha renkli ve unutulmaz kılabilirsiniz.

Aşkın Dansı

Aşkın Dansı

Elinizi Çabuk Tutun!

Dans eğitmenleri tarafından hazırlanan kişiye özel dans koreografileriyle özellikle son zamanlarda iyice popüler olmaya başlayan düğün dansı farklılık yaratmak isteyen çiftlerin ilk tercihi haline geldi. Gelin ve damat adaylarının dans kurslarından alacakları düğün dansı eğitimi ile dans etmeyi öğrenmelerinin yanı sıra eşleri ile yeni bir hobi edinme imkanı da bulmuş olacaklar.

Evlilik hazırlıkları esnasında ayrıntı olarak görülse de son derece önemli olan bu eğitim, profesyonel destek ile sizi pek çok stresten de kurtaracaktır.

Düğün Dansının Püf Noktaları

En Özel Güne En Özel Dans

En Özel Güne En Özel Dans

Aylardır bugüne hazırlanıyorsunuz ve sonunda o büyük gün geldi. Romantik ve eğlenceli eğitiminizin ilk adımlarını atmadan önce;

 • Tarzınıza ve koreografinize uygun müziği seçmenizde fayda olacaktır.
 • Koreografiniz belirlenirken gelinliğiniz veya damatlığınız göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Önceden prova yaparak dans edeceğiniz mekanda gelen konukların sizi görebileceği şekilde konumlandırılmaları gerekmektedir.
 • Dans esnasında kendinizi sadece dansa ve eşinize odaklamalısınız.
 • Dans ederken mutlaka gülümsemelisiniz.
 • Sakın herhangi biri ile düğün dansınıza çalışmayın, mutlaka eşiniz ile ortak bir çalışma yapın.
 • Provalara giderken kıyafet ve ayakkabı seçimlerinize dikkat ediniz.
 • Doğal görünen dans koreografilerini seçmenizde fayda olacaktır.
 • Pist alanını iyi kullanın.
 • Dans süresini konukların sıkılmayacağı şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

Düğün Dansı Eğitimine Ne Zaman Başlamalıyız?

Düğün dansı bütün hazırlıkların en önemli parçasıdır ve ertelenmemesi gereken bir husustur. Hayatınızın en güzel gününde bütün gözler üzerinizdeyken provalara çift olarak yeterli zamanı ayırabilmeniz faydalı olacaktır. Düğün gününden 1-2 ay önce dans derslerine başlamak yeterlidir.

Ancak kendinize ilk etapta güvenmiyorsanız ve daha uzun bir süreye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bu süreyi uzatabilirsiniz. Ortalama ders süreleri 1 saatlik 5 özel dersten oluşur. 5 derslik bir eğitim sonrasında size özel bir müzik ve koreografi yardımı ile hayalinizdeki düğün dansını sergileyebilirsiniz. Hızlandırılmış dans dersleri de mevcuttur.

Size En Uygun Düğün Dansı Hangisidir?

Düğün Dansı

Düğün Dansı

Size en uygun düğün dansını seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur eşinizin ve sizin ortak zevklerinize uygun olmasıdır.  İlk dansınızda hangi stili tercih edeceğinizi iyi düşünmeniz gerekmektedir. Dilerseniz bu konuda size biraz yardımcı olalım.

 • Tutkunun dansı olarak adlandırılan tango, aşkınızı ve bağlılığınızı hareketler yolu ile gözler önüne sermek istiyorsanız tam size göre bir dans türü.
 • Çiftlerin birbirlerini sıkıca tutup bir nokta çevresinde dönerek dans etmeleri ile yapılan valsi daha çabuk öğrenebilirsiniz.
 • Tüm gözler üzerinizdeyken herkesi size hayran bırakmak istiyorsanız tercihiniz rumbadan yana olmalıdır.
 • Çift olarak en belirgin özelliğimiz eğlenceli kişiler olmamız diyorsanız sizi salsa öğrenmeye davet ediyoruz.
 • Bachata ile duygu ve tutkunuzu dile getirebilirsiniz.

Düğün Dansı İçin Hangi Şarkıları Seçmeliyiz?

Mutlu Gününüze Özel Dans

Mutlu Gününüze Özel Dans

Müziklerinizi seçerken sizin ve misafirlerinizin duygularını harekete geçirecek, dans koreografiniz ile uyum sağlayabilecek, sizi geçmişe götürüp gelecek ile ilgili heyecanlandıracak olanları tercih etmelisiniz. Düğün dansı müziği seçerken şarkı sözleri kadar ritmlerde önemlidir. Hüzünlü bir şarkı sizi belki o an mutsuz edebilir ya da hareketli bir şarkı muhteşem geceniz için hafif kalabilir.

İşte size birkaç düğün şarkısı önerisi:

 • Dalida – Ti Amo
 • Anne Murray – Could I Have This Dance
 • Shania Twain – From This Moment On
 • Aretha Franklin – Think
 • Elvis Pressley – I Can’t Help Falling In Love With You

← Kurs seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Kursa giderken yanınızda neler getirmelisiniz? → Dans Forum – En Çok Sorulan Sorular →

Puan: star_normalstar_normalstar_normalstar_normalstar_normal - Toplam 2 değerlendirme

2 Yorumlar

 1. Tuğçe Akdeniz
  Tuğçe Akdeniz

  Eşimle bu yaz evlendik ve düğün dansı olarak zeybek oynamayı seçtik. Herkes bizi tango yapın diye yönlendirdi ama geleneksel olması herkes için iyi oldu. Zaten o müziği duyduğunuzda etkilenmemek mümkün mü?

  17:23 de 21 Ağustos 2014 Cevapla
 2. Nevra S.
  Nevra S.

  Biz kendimizi tamamen eğitmene bırakıyoruz. Valsin üzerinde çok dursakta karakterimize pek uygun olmadığı düşündü ve bachatada karar kıldı. Hem kıvrak, hem de aşk dolu bir dans… Müzik seçimi ise bir harika!!!

  17:25 de 21 Ağustos 2014 Cevapla

Yorum Yaz