Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Düğün Dansı – Aşkınızın Dans Hali…

Düğün Dansı

Düğün Dansı

Düğün dansı Nedir? – eşinizle birlikte bir hayata başlangıcınızın ilk noktasıdır. Yıllar boyu sürecek ve beraber geçirilecek bir ömrün ilk kutlamasıdır. Bu dans, düğün geleneğiyle birlikte var olmuş ve bu önemli günün en önemli etkinliklerinin başında gelmektedir. Ömür boyu akılda kalan, mutlu fotoğraflara yansıyan evlilik töreni için tüm detaylar aylar öncesinden özenle hazırlanıyor. Bu unutulmaz günün en heyecan verici bölümü ise çiftlerin pek çok kişinin bakışları altında yaptığı ilk dans…

Neden Düğün Dansı?

Neredeyse bütün düğünler birbirlerinin kopyasıdır. Sıradanlıktan kurtularak en önemli gününüzü keyifli hale getirmek ise sizin elinizdedir. Özel gününüzde gerçekleştireceğiniz ilk dans için eğitmenlerimizden özel düğün dans dersi alarak unutulmaz bir geceye imza atabilirsiniz. Hayatta bir kere yaşayabileceğiniz o çok özel günlerden olan bu gündü kendinize özel bir şarkı ile bütünleştirerek yaşlandığınızda hatırlayacağınız tatlı ve unutulması zor anılar arasında yer alacaktır.

Düğün Dansı Aşk, Romantizm ve Tutku

Düğün dansı türlerinden, genel olarak aşkı romantizmi ve tutkuyu anlatan biçimleri seçilmelidir. En uygun ve etkileyici olanları Vals ve Tangodur. Daha farklı bir gösteri yapmak isteyenler Rumba ’yı da tercih edebilir. Öğrenmesi kolay, zarif ve etkileyici bir türdür.


Düğün Dans Videoları 1
Aşkın Dansı

Aşkın Dansı

Düğün Dansı Türleri

  • Tango
  • Vals
  • Rumba
  • Salsa
  • Cha Cha
  • Bachata
  • Zeybek

Düğün dansı size neler kazandırır?

Düğün için aldığınız derslerde gerçekleştirdiğiniz fiziksel aktiviteler beden sağlığınız açısından önemlidir. Bunun yanı sıra sosyal hayatınıza da renk ve yeni anlamlar katmış olursunuz.  Öte yandan eşinizle aranızdaki romantizmin de canlı kalmasına yardımcı olur. Dans sırasındaki el ele tutuşmalar ve gözlerinizden hissedilen “seni seviyorum” mesajındaki duygusallık başka hangi etkinlikte olabilir ki.


Düğün Dans Videoları 2
En Özel Güne En Özel Dans

En Özel Güne En Özel Dans

En Güzel Güne En Özel Dans…

Dans ve müzik birbiri ile uyum içinde ilerler. İşitsel açıdan müzik, görsel açıdan koreografi çok önemlidir. Hareketler belirli adım ve kalıplara bölünerek, duyguların ve müziğin yardımı ile bütünleşerek büyür. Tıpkı sizin aşkınız gibi…

Bu özel gününüzü muhteşem bir gösteriyle süslemek istiyorsanız Shaka dans kursumuzun eğitmenlerinden yardım almalısınız.

Dans Kursuna Ne zaman Başlamalıyım? Düğün dansı nasıl yapılır?

Düğün Dansı

Düğün Dansı

Düğün organizasyonu keyifli olduğu kadar yorucu ve stresli ve yoğun bir süreçtir. Bu kadar hazırlığın ardından sevenlerinize unutulmaz bir gün yaşatmak istiyorsanız başarılı bir düğün dansı gerçekleştirebilirsiniz.

Derslere katılmak isteyenler bu önemli günlerinden 2-4 ay öncesinde düğün dans kursları ile irtibata geçip birini seçip başlamalıdırlar. Önemli güne yaklaşıldığında yoğunluktan ve telaştan dolayı dans etmeye zaman bulamayacak hatta başınızı kaşıyacak zaman bulamayacaksınız. Bu sebeple dans kursumuza erkenden başlayarak zaman sıkıntısı yaşamadan keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Derslere ayıracak zaman bulamayan gelin-damat adaylarımız için özel derslerimizle 5-6 ders saatinde muhteşem bir organizasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Düğün Dansı Seçiminiz Nasıl Olmalıdır?

Düğün dansınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör müziğin ritmine kendinizi kaptıracağınız, keyif alacağınız bir türü seçmektir. Latin Amerika danslarının en popülerlerinden olan rumba, seçeneklerinizin başında gelebilir.
Zumba, diğerleriyle kıyaslandığında uygulanması daha basit ve kısa zaman zarfında öğrenilebileceğinden sıklıkla tercih edilmektedir. Zumba farklı müziklerle oynanabilen nadir danslardandır. Bunun yanında vals, tango, bachata, salsa, cha cha ve zeybek de yapılabilecek duygulu, hareketli ve eğlenceli düğün danslarının başında yer almaktadır.


Düğün Dans Videoları 3

Eşimi Nasıl İkna Edebilirim?

Mutlu Gününüze Özel Dans

Mutlu Gününüze Özel Dans

Düğününde muhteşem bir dansa imza etmek isteyen bayanlar, önyargılı olan eşlerini çoğu zaman ikna edemezler. Dans etmenin erkeğin yapısına ters olduğunu düşünen erkekler, gelin adaylarının unutulmaz bir düğün organizasyonu gerçekleştirmesinin önünü tıkamaktadırlar.

Erkeklerin bu konudaki hassasiyetleri davul ve zurnanın çalınmasıyla hemen unutulmaktadır. Bu durumda tespit edilmesi gereken en önemli gerçek ise erkeklerin bu durumdan keyif aldıklarıdır. Siz de eşinizin dans kursuna gitmek istememesinden yakınıyorsanız ona özel ders alabileceğinizi hatırlatmalısınız.

Eşinizi, kursumuzun samimi eğitimcileri ve ferah mekanıyla tanıştırarak dans olan önyargısından kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise eşinizin bir günlük misafirimiz olmasını sağlamanızdır.

Düğün Dans Ders Ücretleri

İstediğiniz beklediğiniz hayal ettiğiniz her şeyi gerçeğe çevirmek için verilen düğün danslarının ücretleri de alınacak ders sayısına göre değişkendir. Ancak standart bir düğün dansı süresi  5 derstir ve paket ücretleri vardır. Düğün dansı ders ücretleri özel olarak alındığında farklılık gösterir.

Size en yakın Düğün dansı kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Zeybek Vals Rumba Tango Rock n Roll

Yorum Yaz