Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Disco Dans – Disco’lar sizi bekliyor…

Disco Dansı

Disco Dansı

Disco dansı nedir? – Genel olarak doğuya yönelik Pop Müzik tarzında veya punk ve Soul Müzik karışımı olarak görülen popülaritesini ilk olarak 1970′lerin başında, özellikle diskotek ve dans kulüplerinde ortaya çıkaran bir dans ve müzik türüdür. Disko müzikte zaten erken 1970′lerde boy gösteriyor ve seviliyordu.

John Travolta’nın oynadığı 70′lerin tozlu ve kirli Brooklyn’inde haftasonları diskoteğe giden bir gencin serserilikten diskoya uzanışını anlatan Cumartesi Gecesi Ateşi filmi gençlerin 1970′lerde ilgi odağı haline gelen bir film olmuştu. Ayrıca bu filmin soundtrack’ını da Bee Gees yapmıştır. Disko 1980′lerin ortasından hafif hafif popülaritesini düşürmeye başlamıştır. Ancak 1980 ve 1990′larda farklı tarzlarda geliştirilerek elektro adı verilen ilginç dans, punk ve tekno müzik oluştu.

Disko Dans

Yürüyebiliyorsanız Dans Edebilirsiniz!

Disko’ya gidince dans edebilecek miyim?

Disco dansının hikayesi temel mantığı başka da olsa günümüzde diskolarda çalan müzikler değiştikçe dansı da kendini değiştirmeye başlamıştır. Dolayısıyla Disco başka bir havaya bürünmüştür. Yerinde hafif yaylanmalı bir hareket rutin dizleri hafif kırarak ve çeşitli yönlere kıvırarak aynı şekilde  ayak adımlarını da hızlı şekillerde kullanarak bir tür oluşmuştur.


Disco Dans Videoları – Disco Dans Başlangıç Seviye

Disco Dans Videoları – Profesyonel Disco Dans Gösterisi
Disko Dansı

Disko Dansı

Ne kadar sürede öğrenebilirim?

Özel ders olarak verilmektedir. Disco dans kursları grup dersi olarak neredeyse yoktur. Özel disco dans dersi ile 4-5 derste bir gece kulübü ortamında rahatlıkla figürleri sergileyebilecek duruma gelirsiniz.

Neden Disco Dansı?

Günümüz pop, hiphop, R&B müziklerine uyum sağlamayı ve dans etmeyi kim istemez. Belirli bir alanda yani dar bir alanda minik ama etkili hareketlerle yeteneklerimizi göstermeyi mutlaka ki isteriz. Yapmanız gereken en yakın ve kaliteli disco dansı kursuna gitmek ve disco dansı dersi almaktır.

Yürüyebiliyorsanız Dans Edebilirsiniz!

Disko

Disco Dans Ders Ücretleri

Özel ders şeklinde alınacağından dolayı Disco dans ders ücretleri ders saati sıklığı süresi, eğitmen kalitesi, lokasyon, kurs imkanları gibi kriterlere göre değişiklik göstermektedir.

Size en yakın Disco (Klüp) Dansı kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Hip-Hop Street Jazz Break Dance Sirtaki Oryantal

Yorum Yaz