Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Dans Türleri

Dans Türlerinden Dilediğinizi Seçin ve Yeteneklerinizi Keşfedin!

Dans kursları sizlere birbirinden farklı seçenekler sunuyor. İçinizde ufak bir heves ve biraz da yetenek var ise dilerseniz Salon danslarından vals, foxtrot, quick step, rumba, jive, samba yapabilir; Sosyal danslardan salsa, tango, bachata ile tutkunun büyüsüne kapılabilirsiniz. Dileyenler Anadolu topraklarında doğmuş zeybek ve horon ile coşabilir, dileyenler son moda hiphop, jazz, sirtaki, oryantal yapabilirler. Seçim sizin elinizde!

Serbest Stil Danslar

Salon dansları ve sosyal danslar dışında kalan danslara verilen isim olan serbest stil danslar, kişilerin daha kolay öğrenebileceği ve daha rahat hareket edebilecekleri türleri kapsar. Özellikle gençlerin… Devamını Oku