Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Dans Kursları Pahalı Mıdır?

Dans Kursları Pahalı mıdır?

Dans Kursları Pahalı mıdır?

Dans kursu fiyatları her bütçeye, her yaşa, her şehre, hatta her semte göre değişiklik gösterebiliyor. Yıl boyu hizmet veren eğitim kurumlarında dilediğiniz an grup dersleri ve özel derslerden yararlanabilirsiniz.

Son zamanlarda insanlar sosyal aktivite olarak çok fazla dansa yönelmeye başladılar. Hayatın monotonluğundan ve stresinden kurtulmak ve bir nebze olsun kendinizi iyi hissedebileceğiniz bir şeyler yapmak istiyorsanız dans kursuna başlamamanız için hiçbir engel yok demektir. Bu hususta bütçenize yakın ve sizi zorlamayacak dans kurslarını seçerek kendinize en uygun olanını bulmanız tabi ki mümkün. Alternatiflerin artması ile fiyatlarda da değişkenlik görülmeye başlanmıştır.

İster yakın bir arkadaşınla, ister eşinle, ister kardeşinle ya da herhangi bir tanıdığınla kayıt olabileceğin ve senin içinde yer alan yeteneği ortaya çıkarabilecek ilk adımı atabileceğin dans kursu fiyatları için sayfamızdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Dans Kursu Fiyatları

Dans Kursu Fiyatları

Dans Kursu Fiyatları 100 TL’den Başlıyor!

Dans kursu fiyatları;

 • Ulaşım olanaklarına,
 • Lüks olanaklarına,
 • Özel ders imkanlarına,
 • Eğitmenlerin deneyim sürelerine,
 • Teknik donanımına,
 • Kurs süresine,
 • Büyük şehirlerde yer alıp almamasına göre değişir.
Bachata

Dans Kurs Ücretleri

Ancak ekonomik bir kurs genel olarak 100 TL’den başlayan fiyatlarla öğrencilerini kabul ederler. Dans türlerine göre de ders ücretleri değişiklik gösterir. Örneğin:

 • Salsa (90 – 140 TL)
 • Tango (120 – 160 TL)
 • Cha Cha Cha (80 – 150 TL)
 • Oryantal (100 – 180 TL)
 • Zeybek (90 – 160 TL)
 • Bachata (100 – 180 TL)
 • Merengue (80 – 140 TL)

Bu fiyatlar genel olarak ayda 4 ders ya da haftada 2’şer saatlik uygulamalar için geçerli. Her kurumun kendine göre bir politikası ve ders programı olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Ancak Latin danslarının birkaç dalını birden kapsayan kurslara giderseniz aynı dönemlerde 2 ila 4 arasında farklı türleri öğrenme imkanına kavuşursunuz. Bu yöntem daha ekonomik oluyor.

Aylık kurlar ya da eğitim sonuna kadar verilen toplam ücret 300 – 400 TL’yi bulabilir. Ekonomik uygulamalarla 3 aylık kurlar 100 TL ile 200 TL arasında değişir. Kendinizi geliştirmek ve profesyonel seviyeye ulaşmak için bütçenizden bir miktar daha fedakarlık yapmanız gerekecek.

← Kurs seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Kursa giderken yanınızda neler getirmelisiniz? → Dans Forum – En Çok Sorulan Sorular →

Puan: star_normalstar_normalstar_normalstar_normalstar_normal - Toplam 2 değerlendirme

2 Yorumlar

 1. Deniz
  Deniz

  Hemen hemen tüm dans okulları ve dans türleri belli bir aralıkta fiyat uyguluyor. Bu rakamda herkesin katılabileceği türden. Arada düzenlenen kampanyalara bakarak çok daha avantajlı bir hale getirebilirsiniz.

  17:15 de 21 Ağustos 2014 Cevapla
 2. Sevgi Acar
  Sevgi Acar

  Eğer dans kursuna vereceğiniz ücret pahalı geliyorsa şöyle bir şey deneyebilirsiniz. Kalabalık bir arkadaş grubunuzla birden fazla dans için anlaşma yapabilirsiniz. O zaman kişi başına ödeyeceğiniz rakam düşmüş oluyor. Pek çok okulda böyle bir uygulamaya sıcak bakıyor. Yeter ki kafadengi bir grup kurun!

  17:16 de 21 Ağustos 2014 Cevapla

Yorum Yaz