Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Dans Aksesuarları

Dans Aksesuarları - Toka

Dans Aksesuarları – Toka

Dans aksesuarları kıyafetlerinizin ve kostümlerinizin en önemli tamamlayıcılarındandır. Dansınıza ışıltı katan bu öğeler görünüşünüze zerafet katar. Rengarenk, ışıl ışıl bu aksesuarlarla sahnenizi tamamlamış olursunuz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli unsur aksesuarlarınızı seçerken kostüm ve ayakkabılarınızla renk uyumunu sağlamaktır. Abartıya kaçmadan doğru bir şekilde kullanılan bilezikler, kemerler ve küpeler ile basit görünen bir elbiseyi dahi sıradanlıktan çıkarabilir modern ve göz alıcı bir tasarım haline getirebilirsiniz. Böylelikle rakiplerinizin bir adım önüne geçecek, seyircileri büyüleyeceksiniz.

Dansınızın Vazgeçilmez Öğeleri

Dans Aksesuarı - Halhal

Dans Aksesuarı – Halhal

Kıyafet ve ayakkabınızın tamamlayıcısı, dansınızın vazgeçilmez öğesi aksesuarlar; tercihi zor ancak doğru olan yapıldığında size artı katacak özellikler. Örneğin; tango yaparken kırmızı elbisenize file çoraplar ve saçınıza taktığınız güllerle renk katabilir, salsada ışıltılı saç tokaları ve bileklikler kullanabilirsiniz.

Hip hop yaparken bileklik, kolye ve şapkalar; oryantal yaparken ise pullu kemerler ve küpeler kullanabilirsiniz.

Kadınlar için daha önemli olan bu durumda erkekler ise zarif şapkalar, saatler, kravat ve kemerler kullanabilirler.

Ayrıca:

Dans Aksesuarı - Toka

Dans Aksesuarı – Toka

 • kanatlar,
 • ziller,
 • kol manşetleri,
 • peçe,
 • tül,
 • başlık,
 • halhal,
 • baston,
 • yüzük,
 • saç bandı,
 • dantelli eldivenler,
 • çiçekler ve dahası.
Puan: star_normalstar_normalstar_normalstar_normalstar_normal - Toplam 2 değerlendirme

2 Yorumlar

 1. Melda
  Melda

  Dans aksesuarı konusunda oryantalin inanılmaz bir cazibesi var. Tokaları, kemerleri herşey çok şık… Satın alabileceğiniz yerlerde bir hayli zengin. Sadece eğlenmek için bile o kıyafetlerden satın almak gerekiyor bence.

  17:32 de 21 Ağustos 2014 Cevapla
 2. Ahu Yalın
  Ahu Yalın

  Eğer salsa dansı yapıyorsanız fosforlu bir kostüm ve yine fosforlu aksesuarlar kullanın derim. Hem sahnede çok dikkat çekici oluyorsunuz hem de güzel görünüyorsunuz.

  17:34 de 21 Ağustos 2014 Cevapla

Yorum Yaz