Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Çarliston biber gibi bir dans, ama çok tatlı…

Charleston

Charleston

Çarliston nedir? – 1920′lerde son derece yaygın olan ve sık sık yeniden canlanan caz dansıdır. Tek başına, çiftlerle ya da grup halinde yapılır. Temel ayak figürü, ayak uçlarının içe, topukların dışa döndürülerek atılmasından oluşur.

1903 kayıtlarında adına rastlanan Çarliston dansı, ABD’nin bütün güney eyaletlerinde bilinen, özellikle de Güney Carolina’da bulunan, Charleston şehri ile özdeşleştirilen, Afro Amerikanlar’a özgü bir halk dansıdır.


Çarliston Videoları – Çarliston Başlangıç Seviye

Çarliston Videoları – Profesyonel Çarliston Gösterisi
Charleston Dansı

Charleston Dansı

Çarliston Nasıl Yapılır? Ne kadar sürede öğrenebilirim?

Alacağınız Çarliston dersi ile 1-2 ay içerisinde başarılı bir şekilde yapabilecek hale gelebilirsiniz.

Neden Çarliston?

Çarliston dans kurslarından sonra normal hayata adapte olamayan insanlarin olduğu gözlenmistir. Yani inanılmaz eğlenceli bir danstır, mutlaka Çarliston kurslarını araştırıp bu büyülü dünyaya adım atmalısınız.

Çarliston Dansı

Çarliston Dansı

Çarliston Ders Ücretleri

Grup Çarliston kursları 2-3 aylık kamp adı altında paketlerle verilmektedir. Ayrıca özel ders seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Çarliston dersi ücretleri ise bu renkli dünya için oldukça uygun rakamlardadır.

Size en yakın Çarliston kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Lindy Hop Swing Rock n Roll Jive Disco Dansı

Yorum Yaz