Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Break Dance – Sokakların yerinde durmayan dansı

Break Dance

Break Dance

Breakdans nasıl yapılır? – Karışık hareketler, koordinasyon, stil ve estetiği hep birlikte içeren bir sokak dansıdır. Hip-hop’un bilinen en eski çeşidi olan breakdansın 1970’lerde New York’un Bronx bölgesinde ortaya çıktığı düşünülmektedir. Müzikal ilham kaynağı, James Brown’un enerjik funk performanslarına dayanmaktadır. DJ’liğin eski günlerinde, “break” olarak bilinen break dansa uygun enstrümental bölümler, şarkıların içine oturtularak DJ tarafından defalarca arka arkaya çalınır ve bu sayede doğaçlama hareketlerin sergilenmesine olanak sağlanırdı.

Müzik break dansın vazgeçilmez bir parçasıdır, ancak Hiphop şart değildir. 70’lerin soul müziği, funk ve jazz bile kullanılabilir. Stil, moda, doğal ve rastgelelik, konsept ve teknik break dans için çok önemli öğelerdir. Uprocking, Locking ve Popping en önemli Breakdans türleridir.

Ne kadar sürede öğrenebilirim?

Esneklik ve kıvraklığın çok önemli olduğu bir dans olduğu için herkes yapamayabilir. Ancak belli hareketler içinde kalındığında uygulanması kolay olur. Yetenekli esnek ve kıvrak bir kişi 6-8 ay içerisinde bir hayli ilerleyebilir. Ama bol tekrar ve çalışma yanında doğru bir kursta dans dersini alması gerektirmektedir.


Breakdans Videoları – Breakdans Başlangıç Seviye

Breakdans Videoları – Profesyonel Breakdans Gösterisi
Break Dance Dansçıları

Break Dance Dansçıları

Neden Breakdans?

Hip hop sevgisi ve yeteneği olanlar aynı zamanda esnek ve dolayısıyla akrobatik varyasyonlara fiziki uygunluğu varsa neden bu dansı yapmasınlar ki?

Breakdans Ders Ücretleri

Özellikle öğrencilerin ağırlıkta olduğu gruplar oluştuğu için diğerlerine göre fiyatları biraz daha uygundur. Breakdans için genelde öğrenciler kendi aralarında grup oluşturur ve kapalı grup olarak profesyonel bir eğitmenden ders alırlar. Breakdans ders ücretleri de bu duruma göre belirlenir.

Break Dance Kıyafetleri

Break Dance Kıyafetleri

Breakdans Moda

Bu dansı sergileyenler de Hiphop dansındaki gibi genellikle modern rahat ve bol bir giyim tercih etmektedirler. Kendi vücudunuza birkaç beden büyük pantolon ve sweatshirt modelleriyle şovunuzu daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Aksesuar olarak kullanılan şapkalar uzun zincirli kolyeler, büyük çerçeve gözlükler, göz kamaştırıcı yüzükler tarzınızın en güzel tamamlayıcılarıdır. Ayakkabılar ve kıyafetlerde en önemli sınır yapılacak hareketleri yani akrobatik hareketleri engelleyici değil de rahat yapılır hale getirmesidir.

Size en yakın Break Dance kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Disco Dansı Hip-Hop Street Jazz Sirtaki Oryantal

Yorum Yaz