Istanbul Istanbul

IstanbulIstanbul

Avrupa’ya açılan kapı, Osmanlı’nın başkenti, Anadolu’ya giden yol İstanbul, tarihi ve turistik öğeleri ile tam bir cennet. Hisarlar, camiler, kiliseler, doğal güzellikler; ne ararsanız bu kentte.

Anadolu ve Avrupa kültürünün kaynaştığı İstanbul’da, Pay-i tahtın mehter yürüyüşü ile başlayan ritim kültürü günümüzde dansın tarihçesini oluşturuyor. Saraylarda düzenlenen eğlencelerde kılıç kalkan oyunları, oryantal ve çeşitli halk oyunları sergileniyor. Geleneksel mirasın yanında günümüzde modern dans türlerini de bünyesine katan bu metropolde yüzlerce kurs ve okul dans severlere kültürümüzün öğelerini öğretmeye devam ediyor. Zeybekten sambaya, tangodan sirtakiye yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz dans dersleri mevcut. Dans kursu fiyatları da her bütçeyi kapsayan kriterlere göre belirleniyor.

Dans gecelerinde Boğaz’a karşı ritimlere ayak uydurmak, yarışmalarda kendinizi sınamak istiyorsanız dans kurslarına kaydınızı yaptırmalısınız.

Bachata – Latin Dünyasının Arabeski :)

Bachata

Bachata

Dominik Cumhuriyeti’nden çıkan bir dans olan Bachata dansı, yerli dilinde “acılı aşk şarkısı” anlamına gelmektedir. 4/4’lük ritimle yapılan romantik ve samimi hareketler içerir ve yoksul, dışlanmış kültürün dansı olarak kabul edildiği için insanların arasındaki duygusal bağın göstergesidir. Bolero ve merengue hareketlerini de bünyesinde barındırır ve ezgiler gitarla çalınır.

Bachata, başlardaki yavaş ritmine karşın günümüzdeki melodisi daha hareketli olmuştur. Ayrıca bu tarz müziğe de adını vermiştir. 1960’da Luis Guerra‘nın 1982 yılında bir Bacheleta albümüyle Grammy Ödülü almasıyla popülerlik kazanmıştır. Daha sonra 1999’da Frank Reyes’in “Ajena”yla ve Luis Miguel del Amargue’nin “Te echo de menos” adlı parçasıyla birlikte yaygınlaşmıştır. Salonlarda salsa ve merengue dışında ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Kıvraklığınızı Ritmin Akışına Bırakın

Bachata kursu sizlere temel hareketleri ve ileri kurlarda nasıl profesyonel olabileceğinizi anlatır. Bir dans kursuna gittiğinizde yaklaşık 2-4 aylık süreçlerde kendinizi geliştirebilir ve bu alanda ilerleyebilirsiniz. Ancak bir konuyu da belirtmeliyiz ki; Sadece Bachata dansına özel sınıflar her zaman açılmamaktadır. Dönemsel olarak Bachata kampları adı altında özel programlar yapılır. Genel süreçte Sosyal Latin Dansları dahilinde yani Salsa, Cha cha ve merengue ile beraber öğretilir.


Bachata Videoları – Bachata Başlangıç Seviye

Bachata nasıl yapılır? Hüznü ve aşkı bir arada hissederek!

Bachata Dansı

Bachata Dansı

Benzer ritimlerle gerçekleştirilen bachata dansında şarkılarında aşk ve acıyı bir arada görürsünüz. Partner ile birlikte yapılır ve kadın ile erkek birbirine nerede ise düğümlenir. Her harekette şehvet ve arzuyu görebilirsiniz. Zaman zaman hareketlenir bazen de yavaştır.

Temel hareketleri diğer Latin danslarıyla benzerlik gösterse de kalça ve bel figürlerindeki kıvraklık ile hepsinden ayrılır. Dönüşler ve adımları içerir. Duygu aktarımı ve aşk temel öğesidir. Amatör ve profesyonel seviyede dans kursları sizlere donanımlı bir eğitim verecektir.

Neden Bachata?

Dinlemesi bile ayrı bir keyif olan bachata müziklerinde hele bir de dans ediyorsanız bunun keyfi tartışılamaz bile… Hem çok romantik, hem çok şehvetli, hem de bir o kadar kolay yapılabilen bir danstır. Ama öncelikle ruhuna ve havasına girebilmeniz gerekmektedir.


Bachata Videoları – Profesyonel Bachata Gösterisi
Yürüyebiliyorsanız Dans Edebilirsiniz!

Yürüyebiliyorsanız Dans Edebilirsiniz!

Ne Kadar Ücret Öderim?

Bachata ders ücretleri sosyal dans grup derslerinde olduğu gibi eğitmen kalitesi, lokasyon, sınıfların büyüklüğü gibi kriterler doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Sadece bachata kursu arayanlar içinse özel ders olarak ya da dönemsel kampanya grup sınıfları yapılabilmektedir. Paket program Bachata ders ücretlerinde ise rakam kur süresi kadar olmaktadır. Yani örneğin 2.5 aylık bir program yani 10 ders karşılığı bir rakam şeklinde olmaktadır.

Çantanızı Hazırlamayı Unutmayın!

Eşli yapılan bir dans olduğu için erkeklerin ve kadınların genel olarak çantalarında bulundurmaları gereken rahat kıyafetler ve yiyecek ile içeceklerdir. Ayrıca kadınlar şık ayakkabılar ile tayt, etek gibi rahat hareket edecekleri kıyafetleri tercih edebilirler. Hareketleri yönlendiren taraf erkek olduğu için figürleri gerçekleştirirken zorlanmayacakları şekilde giyinmeleri önerilir. Yara bandı, deodorant, havlu da her ihtimale karşı çantanızda bulundurmanız gerekenlerden.

Size en yakın Bachata kursları Özel dans dersi eğitmenleri Tüm dans türleri Hangi ünlü hangi dansı yapıyor?

İlgili Linkler: Salsa Merengue Cha Cha Cha Samba Tango

Yorum Yaz